Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Për pak vota më shumë opozita manipulon kultivuesit e rrushit, si u...

Për pak vota më shumë opozita manipulon kultivuesit e rrushit, si u organizua sulm në kantinën e verës Tikvesh?

Në përpjekje për të fituar pikë politike, një opozitar organizoi që gjashtë traktorë me rrush të shkonin para qendrës tregtare Tikves në Kavadar dhe të kërkonin blerjen e rrushit për të cilin ata nuk kishin dorëzuar më parë një mostër, diçka që është rregulli bazë kur blini rrush, thonë burimet.

Pasi kontrollorët e cilësisë nga Tikvesh i kërkuan gjashtë kultivuesve të udhëzuar që të dorëzonin të njëjtin rrush që ata raportuan si mostër, zyrtari i opozitës e përdori momentin si një shkas dhe aktivizoi aktivistët e partisë që po derdhnin rrush para Tikveshit sonte për një revoltë të supozuar.

Opinioni dhe kultivuesit e dinë që këtë vit rrushi blihet për 20-30% çmim më të lartë se vitin e kaluar, por opozita nënvlerësoi dhe u përpoq të manipulonte prodhuesit në përpjekjen për të marrë më shumë vota në zgjedhjet lokale.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...