Monday, December 6, 2021
Home Lajme Përçahet Aleanca për Shqiptarët-dega Kumanovë (FOTO)

Përçahet Aleanca për Shqiptarët-dega Kumanovë (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët, dega Kumanovë është përçarë dhe këtë e konfirmon edhe Osama Muadini, këshilltar i ASH-së në komunën e Kumanovës.

Muadini në një postim në facebook ka shkruar se ai NUK do të jetë në listën për Këshilltar të ASH-së në Kumanovë! Vendim ky i papritur edhe për mua ky vendim!

Ky është statusi i plotë i Muadinit:

Të nderuar miq, shokë e familjarë,
Të dashur qytetarë,

Unë NUK do të jem në listën për Këshilltar të ASH-së në Kumanovë!

I papritur edhe për mua ky vendim!

Por, kështu kanë vendosur strukturat e ASH Kumanovë, duke filluar nga Nënkryetari i Partisë, Dega ASH Kumanovë (5/17) dhe Kuvendi i Degës (?!), me arsyetimin :
“Kush je ti me qenë në listë?!”

Të dashur qytetarë të Kumanovës,
Dua t’Ju Falenderoj përzemërsisht dhe sinqerisht për besimin, përkrahjen dhe mbështetjen e deritanishme, si Këshilltar Komunal, duke ju kërkuar falje në rast dëshpërimi!

Unë do vazhdoj rrugëtimin politik, në subjektin në të cilin jam një nga themeluesit e tij dhe do të jem zëri qytetarë, me reagimet e mia, ndaj çdo padrejtësie!

I juaji,
Osama Muadini

 

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...