Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Rasti eklatant i politizimit të administratës. Taravari bën gafin e radhës

Rasti eklatant i politizimit të administratës. Taravari bën gafin e radhës

Gojën plotë se do të depolitizonte arsimin dhe administratën komunale tash e katër vite. Por pasi e konsumoi mandatin e kryetarit Taravari dëshmon vet që jo që nuk e depolitizoi administratën dhe arsimin por i mbushi institucionet me militantë partiak.

Fotografia e publikuar nga ana e tij në facebook pohon pikërisht politizimin e institucioneve që ka drejtuar prej katër vitesh. Në postimin mbi dorëzimin e listave për këshilltarë komunal dhe kryetar komune, ka publikuar fotografinë e ekipit që dorëzoi listat në KKZ. Për çudi apo jo, të tre personat në fotografi janë administratorë në komunën e Gostivarit të punësuar në këtë katërvjeçar.

Ky rast por edhe emërime dhe punësimet nëpër institucione në varshmëri të Taravarit, dëshmuan që Taravari lëre që nuk depolitizoi administratën dhe arsimin por institucionet i shndërroi në filiale partiake.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...