Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Skandal: Taravari vendos në listën për këshilltarë gruan e Kryetarit të KKZ...

Skandal: Taravari vendos në listën për këshilltarë gruan e Kryetarit të KKZ në Gostivar

Skandale të një pas njëshme po shoqërojnë listën me kandidatët për këshilltarë komunal nga radhët e ASH në Gostivar.

Përveç se vendosi bartës liste djallin e hallës, Valbon Limani, Taravari i cili nuk konsulltoi strukturën e partisë për përpilimin e listës, në tentin për të ndikuar në Komisionin Komunal Zgjedhor, ka joshur kryetarin e komision duke vendosur në listë bashkëshorten e tij.

Kështu, në listën e paraqitur në Komisionin Komunal Zgjedhor – KKZ, ndodhet edhe bashkëshortja e kryetarit të KKZ, Gazmend Jashari.

Përveç se paraqet konflikt interesi, tentativa e tillë e Taravarit interpretohet si formë për të pasur ndikim në procesin zgjedhor përmes kryetarit të KKZ.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...