Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Taravari fshin një etni në Gostivar, mos janë shqiptarët ato?!

Taravari fshin një etni në Gostivar, mos janë shqiptarët ato?!

“Sot dorëzuam listën e këshilltarëve të Komunës që do të vazhdojë ta mbajë Gostivarin të parin. Ky është një ekip i mrekullueshëm që ASH-ja dhe Alternativa ju ofron. Është një grup personalitetesh nga fusha të ndryshme, me kariera të ndryshme nga njëri-tjetri, por të gjithë me zemrën në vendin e duhur që rreh për të njëjtin qytet, dhe me sytë plot shpresë nga Gostivari,ideali i tyre i përbashkët! Jemi tre etni por një Gostivar”, ka shkruar në facebook Taravari mbrëmë pasi u dorëzua lista me kandidatët për këshilltarë komunal.

Në postim Taravari ka përmendur tre etni, ndërsa në Gostivar jetojnë më tepër etni. Më në numër janë Shqiptarët, Maqedonasit, Turqit dhe Romët.

Parashtrohet pytja se cilën etni e fshiu Taravari: romët, turqit, maqedonasit apo shqiptarët!?

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...