Sunday, November 28, 2021
Home Lajme Sela: Maqedonasit janë BARBARË dhe PAGANË (VIDEO)

Sela: Maqedonasit janë BARBARË dhe PAGANË (VIDEO)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” bashkëqytetarët maqedonas, përkatësisht partnerin e tij të koalicionit VMRO-DPMNE se janë BARBARË dhe të pafe.

Madje Sela në po të njëjtin emision ka akuzuar maqedonasit se ata vazhdojnë të promovojnë politika antishqiptare, tentojnë të realizojnë politikat e shpërnguljes të popujve të cilët janë autokton në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Po tani, le t’i vijë si të dojë. Janë shfaqje akoma më tepër e kafshërisë që kanë brenda tyre popujt të cilët janë barbarë, janë paganë dhe të cilët vazhdojnë me politikat e shpërnguljes të popujve të cilët janë autokton,” është shprehur Sela.

RELATED ARTICLES

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Most Popular

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...