Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Partneri i koalicionit të Ziadin Selës me kërkesë për ndalim të regjistrimit...

Partneri i koalicionit të Ziadin Selës me kërkesë për ndalim të regjistrimit (FOTO) 

VMRO – DPMNE, subjekti politik me të cilën Ziadin Sela vendosi të bëjë koalicion për zgjedhjet lokale vazhdon me propagandën kundër procesit të regjistrimit duke thirrur qytetarët për bojkotimin e tij.

Për këtë dëshmojnë një numër i madh fletushkas që po qarkullojnë nëpër vend me frekuencë më të madhe të qytetarëve, nëpër parqe dhe rrugë.

Edhe përkundër kësaj qasje që ka për qëllim shtrembërimin e realitetit dhe dëmtimin e procesit jashtëzakonisht të rëndësishëm për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, nuk ka patur asnjë reagim të vetëm nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa kundër këtij veprimi të partnerit të tyre të koalicionit.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...