Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Çfarë ofendimi për shqiptarët? Taravari heq nga përdorimi flamurin kombëtar

Çfarë ofendimi për shqiptarët? Taravari heq nga përdorimi flamurin kombëtar

Kandidati për kryetar të komunës së Gostivarit, Arben Taravari tashmë ka rënë pre e ndikimit të plotë të VMRO-së për një grusht votash.

Kjo shihet edhe në këtë fushatë të cilën e ka nisur ai për të promovuar veten e për të kërkuar edhe mbështetjen e VMRO-së në këtë rast pas lidhjes së koalicionit.

Ndonëse e ka detyrim ligjor, Arben Taravari në fotot të cilat po promovon kampanjën e tij nga faqja zyrtare e ka fshirë flamurin kombëtar shqiptar, duke lënë vetëm atë maqedonas.

Me këtë, Taravari nuk ka aspak të drejtë të kërkojë ende të drejta mbi përdorimin e flamurit të cilin ai nuk e respekton e me këtë gjest nuk respekton as shqiptarët, por e ka detyrim ligjor me patjetër përdorimin dhe vendosjen e tij gjithandej derisa është në detyrë zyrtare.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...