Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Bekim Sali shtiret kinse turpërohet nga koalicioni me VMRO-DPMNE-në (FOTO)

Bekim Sali shtiret kinse turpërohet nga koalicioni me VMRO-DPMNE-në (FOTO)

Kandidati për Çairin i bllokut opozitar VMRO-Aleanca dhe Alternativa, Bekim Sali në të gjitha postimet e tija të deritanishme nëpër rrjetet sociale dhe në vet faqen e tij zyrtare në facebook nuk ka përmendur “vllaznillëkun” e liderit të tij Afrim Gashi dhe Ziadin Sela me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Si duket Sali para opinionit po tenton të shet ‘moral’ kinse atij i pengon koalicioni me partinë shoveniste maqedonase VMRO-DPMNE, kurse nën tavolinë ai po fërkon duart me shpresën që pikërisht votat e atyre që përgjakën Ziadin Selën do t’i sigurojnë fitoren në Çair!

Përndryshe, mbrëm Sali fushatën e nisi në zemrën e Perandorisë së dikurshme Osmane, në Stamboll, duke ndriquar urën e Bosforit me slloganin e tij për Çairin.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...