Monday, November 29, 2021
Home Showbizz Jeni gati per nje super artiste te re si Gigi

Jeni gati per nje super artiste te re si Gigi

Quhet në muzikë Gigi e emri i saj i vërtetë është Bergita Perkolaj. Ajo ka gati projektin e parë muzikor e do të publikohet për pak ditë me një super klip. Gigi jeton në Austri por me origjinë është nga Gjakova e shumë shpejt me bindje e themi falë zërit dhe stilit të saj do të jetë një artiste e fortë e muzikës shqiptare. Ka filluar që kur ishte 7 vjeç të këndojë ku më pas filloi me disa covera e tashmë është gati të vijë në mënyrë profesionale dhe më e pjekur. Stili i saj është American Pop dhe RnB dhe përveç tregut shqiptar ajo synon dhe atë internacional, ndërsa në muzikën shqiptare veçon apo dëgjon më shumë Kida, Dhurata Dora, Elvana Gjata, Mc Resha, Lyrical Son, Don phenon.

https://www.instagram.com/reel/CTxgdyvjCIc/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR0uuXD249IbkE1wUWloFvxVQA8CAS6v_NpYOGu5j2cRnYkAHdmCd6zGUUc

 

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...