Monday, December 6, 2021
Home Lajme Qeveria: Gënjeshtër është deklarata e Micksokit mbi sondazhin, të kërkojë falje

Qeveria: Gënjeshtër është deklarata e Micksokit mbi sondazhin, të kërkojë falje

Në daljen e sotme në televizionin Kanal 5, kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare paraqiti informacion krejtësisht të pasaktë se sondazhi i Brimas, i publikuar sot nga media, është paguar nga paratë e qeverisë në një tender publik.

Nuk ka prokurim publik për sondazhin, pra një sondazh të opinionit publik Brima, as nuk paguhet me paratë e qytetarëve. Gënjeshtra të tilla janë sjellje të papërgjegjshme ndaj interesit publik dhe synojnë të dëmtojnë Qeverinë duke mashtruar qytetarët dhe duke minuar besimin në institucion.

Ne i kërkojmë Hristijan Mickoski të kërkojë falje nga qytetarët dhe Qeveria për një gënjeshtër të tillë të rëndë.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...