Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Zaev: Do të fitojmë numër më të madh të komunave, këshilltarëve bashkë...

Zaev: Do të fitojmë numër më të madh të komunave, këshilltarëve bashkë me Qytetin e Shkup

“Në zgjedhjet e ardhshme lokale, ne do të fitojmë në numrin e kryetarëve të komunave, do të fitojmë në numrin e vendeve të këshillit, në numrin e votave në vend dhe në Qytetin e Shkupit,” tha kryeministri Zoran Zaev në duel me Hristijan Mickoski në Kannel 5.

Kryeministri shtoi se kryetarët e komunave në detyrë kanë bërë më shumë se kryetarët e mëparshëm në disa sektor.

“Ne ofrojmë më të mirën për secilën komunë, si kandidatë për kryetarë komune dhe si kandidatë për këshilltarë, por edhe programet më të mira,” tha Zaev.

Ai shtoi se përballë koalicionit fitues është një koalicion i quajtur Martesa Politike, i cili ka pikëpamje të kundërta për shumë çështje.

“Është një koalicion i panatyrshëm dhe ka qëllimin e vetëm politik për të ardhur në pushtet,” tha Zaev.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...