Monday, December 6, 2021
Home Lajme Zaev i drejtohet Mickoskit: Ju desh e vratë Selën, sot keni lidhur...

Zaev i drejtohet Mickoskit: Ju desh e vratë Selën, sot keni lidhur një martesë interesi

“Ju jeni i njëjti Mickoski që ishit para Parlamentit më 27 prill, ndërsa deputetët thuajse u vranë brenda. “Turma që ju drejtuat u përpoq të vriste partnerin tuaj të koalicionit Zijadin Sela, dhe sot ju thoni se koalicioni juaj është shumë i natyrshëm dhe se nuk është një martesë me interes,” tha kryeministri Zoran Zaev në duelin me Hristijan Mickoski në Kanal 5.

“Unë isha përpara dhe mbroja ata që ishin pas meje. Ju ishit udhëheqësi i turmës dhe më pas protestuat në mbrojtje të frikacakëve dhe kriminelëve që donin t’ju ​​merrnin jetën. “Ju ishit këshilltar i Gruevskit dhe ishit para Parlamentit më 27 prill,” tha Zaev.

Ai shtoi se qytetarët e dinë se në çfarë beson VMRO-DPMNE, çfarë bëri VMRO-DPMNE me shtetin dhe shtoi se e njëjta matricë nga njëmbëdhjetë vjet sundim ekziston edhe sot.

“Ju nuk keni pikëpamje, nuk dini si të ndërtoni politika. “Ne siguruam të ardhmen e vendit dhe vendi u bë anëtar i NATO -s,” tha Zaev.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...