Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Zaev i drejtohet Mickoskit: Mbaroi koha kur mund të ishit edhe hetues...

Zaev i drejtohet Mickoskit: Mbaroi koha kur mund të ishit edhe hetues edhe prokuror

Mickoski, koha kur mund të ishe prokuror, hetues dhe gjykatës ka mbaruar, ajo kohë ka mbaruar, sot ka instanca profesionale të pavarura, tha kreu i LSDM -së në duelin e sontëm televiziv në Kanal5.

Zaev vuri në dukje se sjellja e Hristijan Mickoski ishte përfitim politik dhe i bëri thirrje që të largohet nga hetimi për të dhënë përgjigjet për shkaqet e zjarrit në spitalin modular në Tetovë.

“Ju po komentoni të gjitha detajet, unë shoh që ju jeni duke thënë fjalë për fjalë gjëra në mëngë që janë larg nga çdo e vërtetë e mundshme. Spitalet modulare janë bërë nga një specifikim i organizuar nga Banka Botërore në të njëjtën mënyrë siç ishte krijuar më parë në të gjitha demokracitë e tjera, procedura kryhet në përputhje me ligjin, në fund, nuk është e imja dhe asnjëri prej nesh nuk duhet të komentojë në pjesë të hetimit, ne duhet të lëmë organet hetimore të thonë dhe të japin të gjitha përgjigjet “përfundoi Zaev.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...