Monday, December 6, 2021
Home Lajme Zaev nga dueli me Mickoskin: Është banale të flitet për aftësinë e...

Zaev nga dueli me Mickoskin: Është banale të flitet për aftësinë e kuadrove të LSDM, kam folur për atë e jo për zjarrin

<strong>Shkup, 20 shtator -</strong> “Njerëzit e pranojnë se VMRO-DPMNE po abuzon me tragjedinë në Tetovë për qëllime politike. Unë kurrë nuk thashë se ishte banale t’i përgjigjesha pyetjeve në lidhje me tragjedinë. Është banale të pyesësh nëse ka dikush që mund ta zëvendësojë Zaevin në LSDM. Ne do të përgjigjemi dhe do të flasim për tragjedinë aq sa është e nevojshme, “tha kryeministri Zoran Zaev në duelin me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në Kanal 5.

“Thjesht ju duket se keni një dëshirë aq të madhe për pushtet saqë po përpiqeni të përfitoni politikisht nga gjithçka. “Ju jeni bërë hetues, po komentoni të gjitha detajet, po i rrëzoni gjërat nga mëngë që janë larg nga çdo e vërtetë e mundshme,” iu drejtua Zaev Mickoskit.

Kryeministri shtoi se abuzimi i kësaj tragjedie nga Mickoski dhe VMRO-DPMNE është transparent. Ai shtoi se qytetarët e shohin dhe e njohin atë.

“Ju mbillni gënjeshtra, manipuloni, nxisni anti-vaksina, mashtroni në mënyrë të papërgjegjshme publikun, ndërsa qeveria po përpiqet të mbrojë jetën e qytetarëve, të motivojë vaksinimet dhe të ketë punonjës shëndetësorë të motivuar, të cilët janë të përkushtuar për të ruajtur shëndetin e qytetarëve,” tha Zaev.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...