Monday, November 29, 2021
Home Lajme Zaev: Politika në shpinë të tragjedësi nuk lejohet, spitalet modurale shpëtuan shumë...

Zaev: Politika në shpinë të tragjedësi nuk lejohet, spitalet modurale shpëtuan shumë jetë tek ne dhe në botë

“Jeni të mërzitur sepse po humbni zgjedhjet gjashtë herë, dhe do të humbni për herë të shtatë sepse po luani për përfitime politike dhe po përpiqeni të abuzoni me gjithçka”, tha kryeministri Zoran Zaev në duelin me Hristijan Mickoski në Kanal 5.

Kryeministri shtoi se Qeveria ka treguar aftësinë për të siguruar lehtësime shëndetësore shtesë në mënyrë që Italia të mos na ndodhë.

“Ne ekzistojmë për t’i shërbyer qytetarëve, mijëra jetë njerëzish janë shpëtuar me spitale modulare, ndërsa ju nuk jeni serioz për shtetin. Ju shikoni se si të përfitoni politikisht nga gjithçka, madje edhe nga kjo tragjedi”, tha Zaev.

Ai shtoi se dueli po bëhet i nxehtë për shkak të ankthit të bashkëbiseduesit të tij nga opozita dhe se kjo ndodh sepse ata si palë nuk dinë të ofrojnë ndonjë zgjidhje për vendin.

“Spitalet e tipit modular janë ndërtuar për të shmangur skenarin italian dhe mbipopullimin e spitaleve. “Nëse spitalet do të ishin ndërtuar në vend të monumenteve më parë, nuk do të kishte nevojë për spitale modulare,” tha kryeministri Zaev.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...