Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Bujar Osmani: BDI në Bërvenicë garon me Arkin Jahiji, i takon opozitës...

Bujar Osmani: BDI në Bërvenicë garon me Arkin Jahiji, i takon opozitës të na përkrahë

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani sot gjatë konferencës për shtyp të mbajtur për shpalosjen e përbetimit të tretë – Dera e hapur për qytetarët, gjatë pyetjeve për gazetarët foli edhe mbi kandidaturën e Arkin Jahiji në komunën e Bërvenicës.

Osmani hodhi poshtë të gjitha zërat kinse BDI ka tërhequr kandidaturën në këtë komunë, duke theksuar se BDI do jetë fituese në këtë komunë dhe se është opozita ajo që duhet të tërhiqet sepse gjatë gjithë këtyre mandateve kjo komunë është drejtuar nga kuadër i Bashkimit Demokratik për Integrim.

Edhe këtë mandat kjo komunë drejtohet nga kuadër i BDI-së por edhe më parë njejtë, i takon opozitës të përkrahë kandidatin e BDI-së sepse BDI ka qenë fituese dhe do të jetë fituese edhe në mandatin e rradhës derisa nuk kemi tërhequr kandidaturën në këtë komunë, ka theksuar mes tjerave Bujar Osmani gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...