Sunday, November 28, 2021
Home Sport Arian Berisha fiton vendin e dytë në MMA Camp në Suedi

Arian Berisha fiton vendin e dytë në MMA Camp në Suedi

Ai ka lindur dhe jeton në qytetin Helsingborg në Suedi, por me origjinë është nga Kosova e ku vazhdon të jetë i suksesshëm në sportin e tij të preferuar. Po flasim për të riun Arian Berisha i cili ditë më parë ka fituar në ndeshjen e parafundit në Suedi ne MMA Camp Sport ndaj kundërshtarit të tij suedez nga Göterborgit por në finale megjithëse ka qenë shumë me stil dhe i fortë ka humbur ndaj kundërshtarit të tij të Malmös duke u renditur i dyti në kë kampionat të madh suedez. Por sportisti shqiptar është mjaft i ri duke shkuar në të 17- at e tij e ka plot synime në të ardhmen pasi e don shumë këtë sport e duke besuar se shumë shpejt jo vetëm do jetë kampioni në Suedi por edhe në botë e ne të gjithë do të krenohemi me të.

RELATED ARTICLES

Arlind Sulejmani, tetovari që mundi boshnjakun në raundin e dytë

Ndeshja e parë pas dy vitesh është kjo e Arlind Sulejmanit, djalit nga Tetova që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë e që...

Xhek Paskali: Boksi më ka mësuar të zgjedh rrugën e vështirë në jetë

I ri në moshë, por deri më sot shumë suksese në ndeshjet e tij. Xhek Paskali, krahas boksit merret edhe me biznes në patundshmëri....

Timo Schwarzkopf më 6 Nëntor shkund arerën e boksit, ndeshet me ukrainasin Faniian

Festim Kryeziu, kampioni shqiptar në boks i njohur në arenën ndërkombëtare si Timo Schwarzkopf pritet që më 6 Nëntor në Wangen im Allgäu të...

Most Popular

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...