Thursday, December 9, 2021
Home Sport Futbollisti 18 vjeçar Altin Berisha në Kosovë, ja arsyeja!

Futbollisti 18 vjeçar Altin Berisha në Kosovë, ja arsyeja!

Talent i madh në futboll megjithëse është vetë 18 vjeç. Ky është futbollisti Altin Berisha i cili javë më parë ka qenë në Kosovë ku mësojmë se ka qenë i ftuar nga Federata e Futbollit të Kosovës për një stërvitje 5 ditore. Ndërsa këto ditë ai sapo ka marrë ftesë nga Kombëtarja e Kosovës e U19 e ai ka qenë shumë i lumtur dhe e ka pranuar atë e do të vijë nga fillimi i muajit tetor në Kosovë. Altini vjen nga një familje sportistësh ku babai i tij ka qenë futbollist dhe trainier, xhaxhai futbollist, e vetë ai ka lindur dhe jeton në Helsingborg në Suedi. Altini luan aktualisht për Eskilsmine if U19 Helsingborg, ai luan si sulmues në të dy krahët por dhe si mbrojtës i djathtë dhe bie në sy për talentin dhe shpejtësinë e tij në fushë, ndërsa shumë disiplinor në fushë e në trajning. Ai luan që kur ishte 6 vjeç e gjithmonë e ka mendjen dhe ëndërr të luaj për Kosovën, edhe këtë gëzim e shprehu kur mori edhe ftesën nga Feferata e Kosovës, ndërsa si favorit e ka klubin e Dortmundi, ndërsa emër mjaft premtues për tu krenuar të gjithë shqiptarët një ditë me emrin e tij.

RELATED ARTICLES

Arlind Sulejmani, tetovari që mundi boshnjakun në raundin e dytë

Ndeshja e parë pas dy vitesh është kjo e Arlind Sulejmanit, djalit nga Tetova që jeton dhe vepron në Vjenë të Austrisë e që...

Xhek Paskali: Boksi më ka mësuar të zgjedh rrugën e vështirë në jetë

I ri në moshë, por deri më sot shumë suksese në ndeshjet e tij. Xhek Paskali, krahas boksit merret edhe me biznes në patundshmëri....

Timo Schwarzkopf më 6 Nëntor shkund arerën e boksit, ndeshet me ukrainasin Faniian

Festim Kryeziu, kampioni shqiptar në boks i njohur në arenën ndërkombëtare si Timo Schwarzkopf pritet që më 6 Nëntor në Wangen im Allgäu të...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...