Monday, December 6, 2021
Home Lajme LSDM: Mickoski është humbës i sigurt, konferencat për media nuk e ndihmojnë...

LSDM: Mickoski është humbës i sigurt, konferencat për media nuk e ndihmojnë aspak

VMRO-DPMNE është një humbëse e sigurt në zgjedhje, e cila nuk ndryshon brenda natës me një njoftim nga Hristijan Mickoski, reagojnë nga LSDM, pasi Mickoski sot në një konferencë shtypi shpalli fitoren në zgjedhjet e ardhshme lokale.

“Kjo është taktika e ideuar nga Mickoski nga mentori i tij Nikola Gruevski në Budapest, si një hyrje në luftën për fronin pas humbjes në zgjedhjet lokale. Mickoski të mos e pranojë humbjen duke arsyetuar se dikush dyshohet se i ka vjedhur diçka. LSDM është fitues i sigurt i zgjedhjeve dhe nuk ka ndërmend të ndërhyjë në përplasjet e brendshme në VMRO-DPMNE. “Nëse ata vendosën të jetojnë në gënjeshtra, keqkuptime dhe manipulime të destinuara për anëtarët e tyre, është vendimi i tyre”, thuhet në deklaratën e LSDM -së.

Partia e Zoran Zaev thekson se koalicioni “Më i miri për komunën tuaj” është favorit absolut për një fitore të re zgjedhore.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...