Monday, December 6, 2021
Home Lajme Ndreko Dj: Jeta e natës në Tiranë, ja kur lançohen projektet e...

Ndreko Dj: Jeta e natës në Tiranë, ja kur lançohen projektet e reja

Ai është një nga Disk Joker-ët më të kërkuar shqiptar. Ndreko Dj luan muzikë më clubet më të njohura dhe me artistët më në zë. Ka studiuar në një fushë tërësisht ndryshe nga ajo e muzikës por ai ndihet i lidhur 100% me muzikën dhe kënaqësinë që i dhuron kur luan në skenë. Njihuni me Ndreko Dj sepse do dëgjoni shpesh për të në të ardhmen, për muzikën që bën ai e sigurtë që po…!

– Ndreko Dj emri i artit, por kush është pas këtij emri?

-Quhem Ernis Ndreko, por më së shumti më njohin si Ndreko prej emrit që përdor si dj/artist. Aktualisht jetoj në Tiranë, ku kam kryer edhe studimet për Inxhinieri- Mekatronike në Universitetin Politeknik të Tiranës.

-Si u gjet Ndreko Dj me muzikën?

Unë kam qenë një nga ata fëmijë që çdo këngë që dëgjoja, e mësoja dhe e këndoja. Kam marr pjesë në çdo event artistik gjatë viteve të shkollës fillore dhe gjimnaz, por nuk më shkonte shumë këndimi them të drejtën. Me muzikën elektronike jam njohur nëpërmjet radios. Ishte e vështirë të gjeje autorësinë e këngëve që dëgjoja dhe detyrohesha të mësoja oraret, kur luheshin e më pas t’i ridëgjoja. Më pas u njoha me internetin dhe gjithçka u bë më interesante, pasi aty lindi dhe dëshira për t’u bërë Dj dhe Performer.

– Sa kohë ke që luan muzikë?

Ka ardhur si një pasion dhe u kthye profesion me kalimin e kohës. Nuk mund të them një datë të saktë po le të themi që kam më shumë se 10 vjet që e praktikoj.

– A është muzika hallka më e fortë e jetës tënde profesionale?

-Po, është.

– Me cilin nga personazhet publike ke performuar nëpër evente?

-Pyetja më e thjesht do të kishte qenë besoj, me cilin nuk kam performuar. (qesh) Jeta e natës në Tiranë është shumë aktive edhe të performosh me artistët më në zë të momentit, është e pashmangshme. Do të kisha pasur dëshirë t’i përmend të gjithë, por do të veçoja dj ndërkombëtar si Ummet Ozcan, Moguai, Thomas Newson, MOTi si dhe kengetaret shqiptar Noizy, Dafina Zeqiri, Capital T, Mozzik, Loredana, Tayna edhe shumë të tjere, por nuk na ngel hapësirë për pyetjet e radhës. (qesh)

– Je vlerësuar në muzikë, për talentin që ke?

Po. Ndodhem aty ku duhet dhe ky eshte vetem fillimi.

– A ka momente kur muzika të lodh dhe nuk do ta dëgjosh fare?

-Vetëm kur fle gjumë. (qesh)

– Cila është muzika që preferohet më shumë në këtë periudhë?

Trendi në rritje është muzika Afro Beat. Ka patur shumë interes gjatë periudhës së verës për ritmin e veçantë dhe energjinë pozitive që mbart. Por nëse flasim për një night party, dominon muzika Electronic Dance dhe House.

– Nëse nuk je në punë në club, ku je?

-Në një club tjetër. (buzëqesh)

– Projekti më i afërt, një miks i ri, një playlist e bere enkas nga ty, kur pritet të vijë në jetë?!

-I kam disa këngë dhe bashkëpunime, të cilat do të lançohen shumë shpejt.

https://instagram.com/ndreko_dj?utm_medium=copy_link

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...