Monday, December 6, 2021
Home Showbizz Ju prezantojme Sado Maksuti me makinen me unike ne bote

Ju prezantojme Sado Maksuti me makinen me unike ne bote

Ai është një personazh shqiptar mjaft i njohur në botën e show-bizit jo vetëm për jetën që bën por edhe për miqtë e tij të famshëm të huaj e shqiptarë që ai ka. Nëse klikoni në intagramin e tij mjaft të ndjekur shihni foto me yjet e njohur mjafton që shkruani “sadomaksuti” dhe gjeni në Instagramin e tij. Por jo vetëm foto me personazhë tê famshëm por edhe jeta e tij luksoze e udhëtimet e sidomos dashuria për makinat super të shtrejta. Emri i ti i saktë është Elsadat Maksuti e të gjithë e njohin si Sado dhe e thërrasin ashtu. Sado ka lindur në Gostivar por që në moshën 1 vjeçare familja e tij u vendos në Prijedor të Bosnjës deri kur ai mbushi 16 vjeç, ku babai i tij u nga jeta në kohën e trazirave dhe luftës në Bosnjë, e më pas Sado shkoi në Zvicër ku jeton dhe sot.

Ne mësojmë se Sado do të jetë fatlumi ku do të ketë makinën lukzose ku prodhohen vetëm 24 të tilla e quajtur Ares S1 Project e njëra është porositur vetëm për shqiptarin e famshëm. Ndryshme shqiptari i njohur nga viti 2014 merret me shit- blerjen dhe renovimin e pronave ( Real Estate) ku edhe në këtë biznes është mjaft i suksesshëm.

https://www.instagram.com/p/B1t6VvnIYK2/

 

RELATED ARTICLES

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...