Monday, November 29, 2021
Home Lajme Kandidati i Besës për Tearcë, Memishi: Do të bashkëpunojmë me bizneset, mërgata...

Kandidati i Besës për Tearcë, Memishi: Do të bashkëpunojmë me bizneset, mërgata jonë është infuzion

Kandidati për kryetar të Tearcës nga Lëvizja Besa, Daut Memishi së bashku me kandidatin për Tetovën, Bilall Kasami dhe sekretarin Gjeneral Arjanit Hoxha kanë vizituar OEMVP-në, ku realizuan edhe takim me Nebi Hoxhën.

Në fjalën e tij Memishi ka deklaruar se komuna e Tearcës ka qenë më jo transparentja në vend. Më tej ai ka deklaruar se me qeverisjen e Besës do të rritet bashkëpunimi edhe me oden ekonomike dhe do t’ju ndihmohet bizneseve.

“Me qeverisjen tonë në pushtetin lokal me Komunën e Tearcës, komunikimi ynë me Odën Ekonomike do të jetë i vazhdueshëm, me të vetmin qëllim forcimin e bizneseve dhe tërheqjen e investimeve në komunën tonë. Banori i Tearcës duhet të jetë i informuar dhe duhet të ketë besim në institucionin. Do t’ju sigurojmë investime edhe nga mërgata jonë, që është infuzioni kryesor ekonomik për Rajonin e Pollogut“, ka deklaruar Memishi.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...