Monday, December 6, 2021
Home Lajme Bekim Sali: Me VMRO-DPMNE-në na bashkoi lufta kundër “korrupsionit” (VIDEO)

Bekim Sali: Me VMRO-DPMNE-në na bashkoi lufta kundër “korrupsionit” (VIDEO)

Kandidati për kryetar të komunës së Çairit nga koalicioni Aleanca, Alternativa dhe VMRO-DPMNE, Bekim Sali në një intervistë për portalin republika.mk ka thënë se partinë e tij me VMRO-DPMNE-në e ka bashkuar lufta kundër korrupsionit!

Sali ka harruar se pikërisht VMRO-DPMNE, pothuajse gjysmën e kryesisë e ka nëpër burgje, të dënuar pikërisht për korrupsion gjatë pushtetit të tyre, kurse ish lideri i kësaj partie Nikolla Gruevski është arratisur në Hungari me qëllim që t’i shmanget përgjegjësisë për korrupsion të shkaktuan në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Bekim Sali ka harruar se pikërisht partia e koalicionit të tyre VMRO-DPMNE, përkatësisht lideri aktual i saj, Hristijan Mickoski ishte në turmën e protestuesve të dhunshëm të cilët me 27 Prill 2017 rrahën gati për vdekje, Zadin Selën, kurse ofenduan vazhdimisht shqiptaët.

Sali është shprehur tejet i kënaqur nga vendimi që VMRO-DPMNE të hyjë koalicion me Aleancën dhe Alternativën pasi që vlerëson se vota e tyre është veçanërisht e rëndësishme.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...