Monday, December 6, 2021
Home Lajme Taravari ofendon mësuesit shqiptar të Gostivarit! (VIDEO)

Taravari ofendon mësuesit shqiptar të Gostivarit! (VIDEO)

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit Arben Taravari ka thënë me cinizëm se mësuesit dhe profesorët e shkollave fillore e të mesme të Gostivarit nuk janë të denjë që t’i edukojnë fëmijët e tij.

Taravari, si rezultat i nivelit të dobët të mësuesve dhe profesorëve në Gostivar siç vlerëson ai me cinizëm është detyruar që fëmijët e tij t’i regjistrojë në kolegjin amerikan “NOVA” në Shkup.

“Unë si prind, e përsërisë disa herë, fëmijët e mi sepse kisha mundësi t’i dërgojë në një shkollë private. Nuk them se ata mësojnë në shkollën “NOVA” një kolegj amerikan në Shkup jo se shkollat tona nuk janë të mira” është shprehur Taravari.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...