Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Taravari: Shqiptarët janë për t’ju çuar byrek maqedonasve, bandit

Taravari: Shqiptarët janë për t’ju çuar byrek maqedonasve, bandit

Kandidati i Aleancës për qytetin e Gostivarit, Arben Taravari vazhdon me ofendimet e tija për shqiptarët. Ai kësaj radhe ka ofenduar administratorët shqiptarë për të cilët thotë se ata janë aq të dobët sa që nuk bëjnë asnjë punë përpos se ju blejnë byrek administratorëve maqedonas.

“A e dini çfarë keni bë me ato që i keni punësuar në institucione, fatkeqësisht, i mbajnë byrek maqedonasve” ka thënë Taravari.

Taravari sëfundmi gjatë hapjes së selisë të forumit rinor të ASH-së në Gostivar votuesit shqiptar i quajti banditë, duke ofenduar kështu të gjithë shqiptarët.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...