Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Përçahet dega e ASH në Tetovë, dorëhiqet Visar Saiti: Krerët e kësaj...

Përçahet dega e ASH në Tetovë, dorëhiqet Visar Saiti: Krerët e kësaj partie sillen si diktator

Kryetari i deritanishëm i degës së Aleancës për shqiptarët në Gam Gam Tetovë, Visar Saiti ka dhënë dorëheqje dhe arsyet e kësaj dorëheqje i thekson në një status të publikuar në facebook.

“Me shkas .. Dorëheqjen nga posti kryetar i nëndegës Gam Gam Aleanca për Shqiptarë dega Tetovë e kam deponuar gati 3 javë më parë dhe e bëra të qartë se unë jam jashtë politikës”, ka shkruar kështu Saiti.

Sipas tij, nga ajo që shkruan dhe sqaron në statusin e tij, në ASH krerët e kësaj partie kanë pasur sjellje diktatori.

“Mos marveshjet i kam shprehur haptas edhe në takimet në degë , mu më ngelë tju uroj sukses pasi që e rahatuan veten në listën për këshilltarë komplet udhëheqësia e degës dhe nuk e kam në mend të kthehem në ujrat politike si dhe për fund, dallimi midis demokracisë dhe diktaturës është se në demokraci fillimisht votoni dhe pastaj merrni urdhra, në diktaturë, nuk është e nevojshme të humbni kohën duke votuar”, shkruan më tej Saiti.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...