Thursday, December 9, 2021
Home Lajme SKANDAL / Mickoski në Gostivar tallet me Taravarin. Nuk respekton gjuhën shqipe...

SKANDAL / Mickoski në Gostivar tallet me Taravarin. Nuk respekton gjuhën shqipe (VIDEO)

Partia e djathtë maqedonase VMRO-DPMNE, e njohur për shqiptarët si parti shovene dhe nacionaliste sonte para banorëve të Gostivarit, përfshirë këtu edhe kryetarin aktual Arben Taravari ka prezantuar listën e saj për këshilltarë në këtë komunë.

Gjatë këtij tubimi Mickoski njëjtë sikur edhe anëtarët tjerë të partisë së tij, nuk thanë asnjë fjalë në gjuhën shqipe, e lëre më të kishin ndonjë transparent apo video prezantim edhe në shqip, votues të cilëve u kërkojnë votën për Taravarin.

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në faqen e tij zyrtare në facebook ka shënuar se sonte ka qenë në tubim në Gostivar, por fatkeqësisht asnjë shkronjë nuk e kishte n ë gjuhën shqipe, në shenjë respekti për partnerët e tij shqiptar të koalicionit, njërit prej të cilëve edhe emrin asnjëherë nuk ia shkruan apo thotë ashtu siç e ka Aleanca prë Shqiptarët por e quan vetëm ALEANCA.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...