Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme SKANDAL / Taravari bashkë me Mickoskin “gaditu” himnit të RMV-së dhe VMRO-DPMNE-së

SKANDAL / Taravari bashkë me Mickoskin “gaditu” himnit të RMV-së dhe VMRO-DPMNE-së

VMRO-DPMNE sot ka prezantuar listën e saj për këshilltarë në komunën e Gostivarit si dhe ka ftuar votuesit e saj që të votojnë për Arben Taravarin. Ky i fundit ishte prezent në këtë tubim ku në asnjë moment nuk u respektua gjuha shqipe e aq më pak vlera e votuesit shqiptar.

Në fillim të këtij tubimi u intonua himni i Maqedonisë së Veriut dhe sekretari i Aleancës, siç e quan VMRO-DPMNE, pa prapashtesën e Shqiptarëve, Arben Taravari bashkë me partnerin e tij të koalicionit Hristijan Mickoski u ngritën “gaditu”!

Përkujtojmë Taravarin se kryetari i tij, Ziadin Sela para disa kohësh në një emision në TV21 ka deklaruar se ai “deri sa nuk është pyetur kur u është servuar himni dhe flamuri në kushtetutën e vitit 1991 dhe shqiptarët nuk janë pyetur aspak, ai ASNJËHERË nuk do të respektoj atë himn apo atë flamur.”

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...