Monday, December 6, 2021
Home Lajme Taravari ofendon, Ahmeti pajton (VIDEO)

Taravari ofendon, Ahmeti pajton (VIDEO)

Kandidati i Aleancës për qytetin e Gostivarit, Arben Taravari nuk ka të ndalur me ofendimet e tija në adresë të shqiptarëve. Ai për administratorët shqiptarë të punësuar ndër vite ka thënë se janë aq të dobët sa që nuk bëjnë asnjë punë përpos se ju blejnë byrek administratorëve maqedonas.

“A e dini çfarë keni bë me ato që i keni punësuar në institucione, fatkeqësisht, i mbajnë byrek maqedonasve” ka thënë Taravari.

Nga ana tjetër, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në vazhdimësi, gjatë çdo fjalimi të tij para banorëve ku partia e tij prezanton kandidatët për kryetar të komunave dhe kandidatë për këshillat komuna, apelon që ata të mos merren me ofendime dhe denigrime ndaj oponentëve politik pasi që edhe ata janë vëllezërit e tanë.

“Me keqardhje e përcjellë ca zhvillime, në traditën në radhë të parë njerëzore por mbi të gjitha atë kanunore të shqiptarëve është e mira kujtohet, e keqja mbahet mend për jetë. Është mirë që të jemi të kujdesshëm në fushata, në paraqitje publike sepse ne jemi njerëz publik, ne jemi në shënjestër të të gjithë qytetarëve. Me sjelljet tona, me punët tona ne duhet të jemi shembull për të rinjtë, duhet të jemi shembull për gjeneratat”, ka thënë kryetari Ahmeti.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...