Thursday, December 9, 2021
Home Lajme SKANDAL / Darko Kostovski, kandidati i Butelit nga VMRO-ALEANCA dhe ALTERNATIVA tenton...

SKANDAL / Darko Kostovski, kandidati i Butelit nga VMRO-ALEANCA dhe ALTERNATIVA tenton të arsyetohet për brohoritjet kundër shqiptarëve (VIDEO)

Kandidati i VMRO-DPMNE-së, ALEANCËS dhe Alternativës për komunën e Butelit ka qenë njeriu që ka udhëhequr turmën në protesta duke brohoritur thirrje antishqiptare siç janë frazat e tyre të njohura mirë tashmë “le të kuptojnë shqiptarët e mallkuar” dhe “Maqedoni e pastër etnike”.

Kujtojmë se VMRO-DPMNE është në koalicion me ALEANCËN e Ziadin Selës dhe Alternativën e Afrim Gashit të cilët as që i bën HESAP si partnerë.

Prijësi me atlete ngjyrë të kuqe është Darko Kostovski, kandidati i përkrahur nga Ziadin Sela dhe Afrim Gashi që të udhëheqë me gati 50 për qind të popullatës së Butelit që përbëhet nga shqiptarët e cili në një video që po qarkullon në rrjetet sociale duke ofenduar e fyer shqiptarët dhe duke brohoritur thirrje antishqiptare.

Për më tepër ndiqeni videon:

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...