Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Sela: Maqedonasit nëpër institucione do t’i nxjerrim teprica teknologjike (VIDEO)

Sela: Maqedonasit nëpër institucione do t’i nxjerrim teprica teknologjike (VIDEO)

Kryetari i Aleancës Ziadin Sela gjatë një tubimi partiak para të pranishmëve ka thënë se nëse ata fitojnë në zgjedhjet lokale, partia e tij do të rris numrin e të punësuarve shqiptar në 65 për qind, kurse të punësuarit maqedonas do t’i nxjerrë tepricë teknologjike.

“Në ministrit rajonale të pushtetit qendror këtu në Strugë nuk do të ketë 20 për qind apo 10 për qind shqiptar ose aspak, 65 për qind do të jenë shqiptarët ndërsa maqedonasit do të dalin tepricë teknologjike sepse na i kanë zënë vendet tona”, ka deklaruar kryetari i Aleancës Ziadin Sela.

Por, ka një problem, Sela harron se është në koalicion me VMRO-DPMNE-në e cila shqiptarët as që i bën “hesap” e lëre më të t’ia lejojë Selës “gënjeshtrat” që i premton para shqiptarëve.

Ndiqeni videon:

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...