Monday, November 29, 2021
Home Lajme Salihu: Me “Слобода или Смрт„ VMRO-DPMNE kërkon votën shqiptare në Çair (FOTO)

Salihu: Me “Слобода или Смрт„ VMRO-DPMNE kërkon votën shqiptare në Çair (FOTO)

Deri kur e kanë ndërmend me i poshtërsu banorët e Çairit me këso parulla? A nuk duhej iniciativa për bashkëpunim parazgjedhorë t’i zgjidh disa barriera nacionaliste në anëtarësitë dhe tek simpatizuesit e partive ASH dhe VMRO-DPMNE. Kështu ka shkruar në profilin e tij në facebook, zëdhënësi i qytetit të Shkupit Valon Salihu pas tubimit të sotëm në Çair të koalicionit opozitar VMRO-DPMNE, Aleanca dhe Alternativa.

Salihu pyeti edhe kandidaten e “pavarur” të VMRO-DPMNE-së, Aleancës dhe Alternativës Danella Arsovskën se vallë ky është ai “Shkupi Modern” që e promovon dhe vallë me gjithë mend presin votat e shqiptarëve me këso parulla?

Ky është shkrimi i plotë i Salihut:

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...