Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme SKANDAL / Bekim Sali me flamur të VMRO-DPMNE-së kërkoi votën shqiptare në...

SKANDAL / Bekim Sali me flamur të VMRO-DPMNE-së kërkoi votën shqiptare në Çair (FOTO)

Kandidati i Aleancës, Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së, Bekim Sali sonte para banorëve të komunës së Çairit nën tingujt e himnit të VMRO-së dhe flamurit të kësaj partie ka kërkuar votat e shqiptarëve.

Edhe Sali, njëjtë sikur Taravari para disa ditëve në Gositivar, sonte qëndroi “GATITU” gjatë intonimit të himnit të partisë së Gruevskit.

Bekim Sali-n, shpresën e VMRO-së në Çair sonte patën nderin të gjithë shqiptarët që ta shohin “QAFË PËR QAFE” me Vlladimir Gjorqevin, njeriu i cili gjatë protestave studentore të vitit 1997 kërkonte “dhoma gazi për shqiptarët”.

Kandidati i Aleancës, Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së sonte ua bëri me dije shqiptarëve se “TURPI KA EMËR” dhe ai quhet koalicioni mes ALEANCËS-ALTERNATIVËS dhe partisë shoveniste maqedonase VMRO-DPMNE-së.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...