Monday, December 6, 2021
Home Lajme VMRO DPMNE: Taravari është i paaftë

VMRO DPMNE: Taravari është i paaftë

Paaftësia e Taravarit po bëhet gjithnjë e më e dukshme. Edhe përkundër përpjekjeve që të mbulonte paaftësinë e tij, megjithatë ajo doli në dritë, thonë nga VMRO-DPMNE, shkruante netpress.com.mk gjatë vitit 2017 kur Taravari ishte ministër i Shëndetësisë.

– Taravari nuk u përpoq të siguronte reagensë për diagnostikimin e sëmundjes, as nuk siguroi karantinë. Taravari vetëm mbrojti që ky lajm të mos arrijë tek publiku maqedonas, pa u kujdesur për të mirën e qytetarëve. Përmes video mesazheve, ministri Taravari pranoi se pacientët nuk vdiqën nga një sëmundje e tillë, tha partia në një deklaratë.

Taravari, siç thonë nga VMRO-DPMNE, pranoi të gjithë neglizhencën, paaftësinë dhe injorancën se si të merren me një kërcënim serioz shëndetësor për qytetarët në Republikën e Maqedonisë së Vekriut.

Paaftësia dhe papërgjegjshmëria e Taravarit u pa dhe u ndje nga qytetarët në shpinë. Le të ndalojë Taravari të bëjë strategji PR dhe të dërgojë urime nga hotelet luksoze në Amerikë dhe të fillojë punën. Dhe si Ministër i Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e kësaj sëmundjeje ngjitëse në Gostivar dhe Gostivar.

BURIMI: netpress.com.mk

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...