Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Banorët e Studeniçanit rreshtohen pas Ejup Abazit dhe përqafojnë Agjendën e Blertë

Banorët e Studeniçanit rreshtohen pas Ejup Abazit dhe përqafojnë Agjendën e Blertë

Kanë vazhduar edhe sot takimet e drejtpërdrejta të krerëve të Bashkimit Demokratik për Integrim me qytetarët. Në Agjendën e BDI-së sot kanë qenë Studeniçani, Koliçani i Poshtëm, Marana dhe Batinca.

Delegacion i udhëhequr nga kryediplomati i vendit, Bujar Osmani prej së afërmi ka dëgjuar hallet dhe kërkesat e qytetarëve, duke u bërë me dije se Ejup Abazi është kandidati i duhur dhe kryekomunari i ardhshëm bashkë me këshilltarët e BDI-së dhe se agjenda e blertë është e vetmja zgjedhje që garanton cilësi të jetës dhe standarde dinjitoze në të gjithë sferat.

Takimeve iu ka paraprirë një aktivitet sportive i organizuar nga Forumi Rinor dhe banorët e Studeniçanit- ndeshje futbolli, ku prezent ishte edhe kryetari FR të BDI-së, Avni Rrustemi.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...