Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Dështon tubimi i Aleancës dhe Alternativës në Kumanovë (FOTO)

Dështon tubimi i Aleancës dhe Alternativës në Kumanovë (FOTO)

Ka dështuar tubimi i sotëm i Aleancës dhe Alternativës në qytetin e Kumanovës ku duhej të prezantohej lista e kandidatëve për këshilltar nga ky koalicion.

Sipas sondazheve të fundit, lista e këshilltarëve e koalicionit opozitar Aleanca dhe Alternativa në Kumanovë gëzon vetëm 2.3% besim të qytetarëve shqiptar.

Ky dështim i sotëm ka të bëjë me faktin se Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, shqiptarëve të Kumanovës ua kërkojnë votën që të zgjidhet kryetar komune, ish branitelli i luftës së 2001, Toni Mihajllovski i partisë së tyre si motër VMRO-DPMNE.

Shqiptarët e Kumanovës sonte i mbajtën leksion për shqiptarizëm Selës dhe Gashit.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...