Monday, December 6, 2021
Home Lajme Kandidati për kryetar në Dolneni nga VMRO-DPMNE ishte i dënuar me burg

Kandidati për kryetar në Dolneni nga VMRO-DPMNE ishte i dënuar me burg

Në 1994 ai ishte kandidat për kryetar në komunën e Dollnenit, Lado Gligoroski u dënua me 4 vjet e 6 muaj burg sipas nenit 43.

Në atë kohë Gligoroski punonte në departamentin e policisë në fshatin Bogomila, dhe ai u dënua me burg për përdorimin e forcës së tepruar ndaj një personi të privuar nga liria, pas së cilës personi iu nënshtrua plagëve të tij.

Gligoroski e kaloi një pjesë të dënimit në burg dhe pjesën tjetër e kaloi në një institucion psikiatrik për shkak të një çrregullimi mendor.

Me shpalljen e kandidatëve të tij për Gligoroski, VMRO-DPMNE shkroi:

“Lado Gligoroski është kandidat i VMRO-DPMNE-së në komunën e Dollnenit.

Ai është një njeri i ndershëm dhe familjar, baba i tre fëmijëve. Ai është i përfshirë në mënyrë aktive në bujqësi “.

Mbetet e paqartë sipas cilës kritere VMRO-DPMNE e vlerëson fjalën e sinqertë gjatë prezantimit të saj…

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...