Monday, November 29, 2021
Home Showbizz Lugati gati për tu kthyer më i fortë se kurrë

Lugati gati për tu kthyer më i fortë se kurrë

Ka thuajse 6 vjet që ka qenë larguar nga muzika, dhe besojmë se të gjithë janë kureshtarë për të. Por artisti shumë unik në llojin e tij Gjon Karrica apo siç të gjithë e njohin me pseudonimin artistik Lugati është gati për tu rikthyer më i fortë se kurrë. Ne mësojmë se ai për pak ditë do të vijë me një super projekt me titull ” Whisky” një ide histori dashurie, me tekst që e kishte para 20 viteve. Ne e kemi dëgjuar një fragmet të këngës e na besoni se do të na befasojë, ndërsa këtë rikthim ai e bën falë të gjithë atyre që donin që ai të rikthehet në muzikë i veçantë siç din vetëm ai. Rikthimin e tij Lugati e ka paralajmëruar edhe ne rrjetin e tij social.

https://www.instagram.com/p/CUxoDrwtTG6/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR1G0fUBpXNbTDg-wCKJyo3A8i9zk9yThuNJPDOu4nOqxH6Zbc3TEmrmyLg

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...