Monday, December 6, 2021
Home Lajme Zaev: Kemi shancë për të ecur përpara, së bashku po ndërtojmë vendin

Zaev: Kemi shancë për të ecur përpara, së bashku po ndërtojmë vendin

Ne bëmë shumë së bashku.

Së bashku ne mundëm regjimin.

Së bashku kaluam kohë të vështira dhe vështirësi. Nuk ishte e lehtë të kapërceheshin pengesat dhe të çlirohej vendi. Por ia dolëm mbanë.

Ne shtrënguam duart me fqinjët. Ne jemi bërë një anëtar i barabartë i NATO -s. Në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ne gjithashtu bëmë një regjistrim të suksesshëm, diçka që të gjithë e konsideruan të pamundur.

Së bashku ne po ndërtojmë një vend ekonomikisht të përparuar në të cilin rriten pagat, pensionet, ndihma sociale, po krijohen vende të reja pune, me një plan të qartë për një të ardhme më të mirë maqedonase dhe evropiane.

Tani, ne kemi një shans për të ecur përpara, për të arritur atë që kemi synuar të bëjmë, në vend që të kthehemi prapa dhe të izolohemi.

Zgjidhni më të mirën për ju dhe familjen tuaj, për qytetin tuaj, për komunën tuaj, për atdheun tonë!

Ti vendos!

#Më e mira për komunën time, shkruan Zaev.

https://www.facebook.com/watch/?v=435345687963398

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...