Monday, December 6, 2021
Home Lajme Çerdhe me kushte moderne në Haraçinë, vendoset gurrëthemeli

Çerdhe me kushte moderne në Haraçinë, vendoset gurrëthemeli

Dje në një ceremoni zyrtare në Haraçinë në prani të banorëve të zonës është vendosur edhe gurrëthemeli i çerdhes për fëmijë. Një projekt super modern që do të lehtësojë shumë punën banorëve të kësaj komune.

Të nderuar banorë të komunës së Haraçinës,të nderuara nëna,motra dhe nënat e ardhshme,deri tani u ka mohuar e drejta e punësimit në mënyrë indirekte sepse keni qenë të angazhuara për kujdesjen e fëmijëve tuaj. Tani e tutje do të liroheni nga ai obligim sepse një pjesë të majme të kohës tani të dashurit tuaj të vegjël do të kenë vendi e duhur për edukim parashkollorë, në folenë e tyre,sot konkretisht me plotsimin e gjitha kushteve u nënshkruan dokumentet e duhura trepalëshe dhe filloi gêrmimi i themeleve të çerdhes,ju qoftë dhe na qoftë përhajr.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...