Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Milikije Halimi do të fitojë besimin edhe për mandatin e ri

Milikije Halimi do të fitojë besimin edhe për mandatin e ri

Milikije Halimi edhe për një mandat pritet që të drejtojë komunën e Haraçinës, kjo për faktin se përkrahja e saj tek qytetarët është jashtëzakonisht e madhe.

Është vërejtur kjo në të gjitha tubimet që janë bërë në komunën e Haraçinës ku pritja për të ka qenë shumë e madhe.

Milikije Halimi gjatë mandatit 4 vjeçar ka punuar në të gjitha vendbanimet duke e bërë kështu Haraçinën nga një komunë rurale në një komunë urbane dhe shumë moderne

Projekte të shumta përfshirë këtu objektin e komunës, çerdhe, stadium të ri, salla sporti, vende rekreacioni, zgjidhja e problemit të deponisë, shtrimi me pllaka begatoni të shumë rrugëve dhe rrugicave nëpër vendbanime të ndryshme janë vetëm një pjesë e projekteve që ajo ka punuar gjatë këtij mandati.

E me këtë, Milikije Halimi kërkon besimin për një mandat të ri për të vazhduar punët e mira.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...