Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz Pini një super " Whiskey" me Lugatin

Pini një super ” Whiskey” me Lugatin

Ka ardhur ashtu siç u paralajmërua unik siç din ai. Po flasim për artistin Lugati ku rikthehet pas një pauze të gjatë me projektin më të ri muzikor me titull “Whiskey”. Teksti është shkruar shumë e shumë vite më parë nga vetë ai Gjon Karrica ( emri i tij i vërtetë), biti punuar nga Xxl music, mix-master nga Mixed by Plaki e video punuar e përshtatur shumë fort nga Gerti Ibra. Artisti i cili ka vite që jeton në Zvicër por me origjinë është nga Kosova ka një stil mjaft unik, e teksa e dëgjon këtë tekst mendon se ka vetëm një kujtim dashurie por jo brenda ka edhe pak patriotizëm si Mitrovicë e Çamëri. Ia vlen ta dëgjoni e ta klikoni klipin më poshtë.

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...