Monday, December 6, 2021
Home Lajme A do të dorëhiqet Ziadin Sela pas humbjes katastrofale?

A do të dorëhiqet Ziadin Sela pas humbjes katastrofale?

Zgjedhjet lokale në Republikën e Maqedonisë së Veriut kaluan në një atmosferë të qetë dhe shumë demokratike e me shumë pak pengesa tenike sa i përket votimeve dhe identifikimit të votuesve pasiqë për herë të parë përdoren aparaturat për idenfitikim me gisht.

Në këto Zgjedhje lokale, fitues apsolut ka dalë Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Ali Ahmeti, të cilët kanë mundur dukshëm koalicionin e formuar nga Ziadin Sela, Afrim Gashi dhe VMRO-ja.

Pas shpalljes së rezultateve finale, a do të dorëhiqet Ziadin Sela i cili edhe këtë herë pësoi humbje katastrofale në këto Zgjedhje duke u bërë kështu humbës rekord i të gjitha cikleve zgjedhore që nga dalja në skenën politike?

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...