Monday, December 6, 2021
Home Lajme BDI fiton bindshëm koalicionin Sela-Gashi-Mickoski

BDI fiton bindshëm koalicionin Sela-Gashi-Mickoski

Bashkimi Demokratik për Integrim, ka fituar bindshëm këto Zgjedhje lokale koalicionin e formuar nga Ziadin Sela, Afrim Gashi dhe VMRO e Hristijan Mickoskit.

Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar në rrethin e parë 3 komuna por në anën tjetër bindshëm shkon në të gjitha komunat tjera shqiptare duke siguruar kështu fitore të madhe pas dy jave.

Likova, Saraji, Pllanica janë komunat në të cilat BDI e Ahmetit ka fituar në rreth të parë, ndërsa për në rreth të dytë shkon bindshëm në Çair, Strugë, Tetovë, Tearcë, Haraçinë, Dibër dhe shumë komuna të tjera të cilat do të jenë në duar të kuadrove të BDI-së.

Ndryshe, Ziadin Selën dhe Afrim Gashin nuk e ndihmoi nga humbja as koalicioni me VMRO-në.

RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...