Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Exit poll: Deri në ora 16, Nevzat Bejta prinë me 3.83 për...

Exit poll: Deri në ora 16, Nevzat Bejta prinë me 3.83 për qind më shumë se Arben Taravari

Dalja e votuesve sipas Exit pollit të siguruar nga opinionshqip deri në ora 16:00 në qytetin e Gostivarit ishte 35%.

Nga këto rezultate për momentin prin Bashkimi Demokratik për Integrim, me kandidatin për kryetar komune, Nevzat Bejta me rezultat 43.09%, i përcjellur nga Arben Taravari nga Koalicioni “Paster” me 39.26%, pas tij vjen nga Lëvizja Besa, Fadil Zendeli me 12.49% dhe me 5.16% Renata Elezi nga Partia Demokratike Shqiptare.

Procesi i votimit në Gostivar po zhvillohet me probleme të kohëpaskohshme me aparatet për identifikim biometrik.

Siç njofton mediat, këto probleme kanë filluar që në orët e para të mëngjesit dhe nuk janë arritur të eliminohen. Por në përgjithësi ecuria ka qenë e qetë.

RELATED ARTICLES

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Most Popular

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...