Monday, November 29, 2021
Home Showbizz “Excusez-Moi” sjell Syartën më bukur se kurrë në tregun muzikor…!

“Excusez-Moi” sjell Syartën më bukur se kurrë në tregun muzikor…!

Artistja e re nga Kerçova me banim ne Zvicer, Syarta vetem pak dite me pare njoftoi ardhjen ne drite te klipit te saj me te ri. Edhe pse pritej me heret duket se pandemia ka qene nje nga pengesat me te medha te kengetares se re. “Excusez-Moi” nje kenge ritmike dhe plot freski e sjell Syarten si kurre me pare te fresket dhe interpretuese e talentuar. Syarta është shfaqur në formë të mahnitshme me flokë bjonde, derisa tërhoqi vëmendje edhe me veshjen e përzgjedhur, nje fustan i realizuar me kujdes nga Dona Matoshi dhe veshjet e tjera te klipit te perzgjedhura me stil nga vete kengetarja, me kujdes imazhi nga “Ajkune professional” per floket, Antigone Hasani per artin e make-up padyshim kane krijuar nje perendeshe me skenat e klipit. Nderkohe teksti eshte krijuar nga pena e njohur Muma, aranzhimet dhe orkestrimi Tuneruno, video nga Atlaz Films, Effe. Syarta, me talent te florinjte ka zbukuruar ne kompleks kengen e re. Per me shume ju leme ne shoqerine e “Excusez-Moi”

RELATED ARTICLES

Fatos Ahmati: E veçanta e produksionit tim të fundit; Ja si u prit “Vlla e motër”…!

Një nga zërat më të mirë të muzikës shqiptare, Fatos Ahmati vjen në një rrëfim për produksionin e fundit, dashurinë dhe pasionin e madh...

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, kënga për njeriun e shtrenjtë

Feride Dushaj  është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...