Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Beteja midis Taravarit dhe Ziadin Selës për kreun e Aleancës

Beteja midis Taravarit dhe Ziadin Selës për kreun e Aleancës

Lufta që po zhvillohet tashmë në kampin e opozitës duket se si akter ka dy figurat e Aleancës për shqiptarët, atë të Arben Taravarit dhe Ziadin Selës të cilët synim e kanë kreun e partisë.

Kjo për shkak të humbjeve të mëdha që ka pësuar kjo parti, në anën tjetër Sela dhe Taravari tashmë luftën nuk do e zhvillojnë në elektorat por tek partia e tyre e më saktësisht për kreun e saj.

Ka një kohë të gjatë që flitet se Taravari synon kreun e partisë derisa në anën tjetër Sela dëshiron që pas mbarimit të mandatit të vendosë njeriun e tij në krye të saj, por një gjë të tillë duket se nuk e dëshiron e nuk do e lejojë Taravari.

Më interesante është se beteja po zhvillohet mes njeriut që hëngri dajak për të qëndruar në krye të saj dhe një profiter që dëshiron të përfitojë në krah të dikujt tjetër.

Po si do të përfundojë kjo betejë mes tyre dhe kush do të fitojë pritet që të shihet.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...