Tuesday, November 30, 2021
Home Lajme Debakëll i Taravarit në Gostivar: Humbi gati 3.500 vota për një vit

Debakëll i Taravarit në Gostivar: Humbi gati 3.500 vota për një vit

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 17 Tetor ka pësuar humbje të 3.500 votave për vetëm një vit në krahasim me numrin e votave të fituara nga Aleanca për Shqiptarët në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020. Kjo flet për uljen e rejtingut së Aleancës për Shqiptarët si subjekt politik në komunën e Gostivarit.

Aleanca për Shqiptarët në qytetin e Gostivarit në këto zgjedhje lokale ka fituar 8.856 vota për këshillin komunal që është për 3500 vota më pak se në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020.

Kjo është tregues i qartë se me votat e VMRO-së, Arben Taravari arriti të sigurojë epërsinë në garën për kryetar komune ndaj Nevzat Bejtës.

RELATED ARTICLES

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Most Popular

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...