Thursday, December 9, 2021
Home Lajme Koalicioni me VMRO-DPMNE e shkatërroi Aleancën e Taravarit dhe Selës

Koalicioni me VMRO-DPMNE e shkatërroi Aleancën e Taravarit dhe Selës

Për dallim nga zgjedhjet lokale të vitit 2017 kur Aleanca për Shqiptarët nuk ishte në koalicionin me Alternativën kishte 49 mijë e 125 vota ndërsa në zgjedhjet e 17 tetorit në koalicion Sela e Gashi morën 56 mijë e 301 vota.

Ndërsa në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020 ky koalicion kishte 81 mijë e 620 vota.

Me këtë, dallohet qartë se koalicioni me VMRO-DPMNE e ka shkatëruar qartë Aleancën e Taravarit dhe Selës të cilët kanë pësuar humbjen më të madhe që nga themelimi i partisë së tyre pasiqë nuk fituan asnjë komunë në rrethin e parë, gjë që rezikojnë të mos fitojnë as në rrethin e dytë.

Rritje të votave për listat e këshilltarëve për këshilltarë ka shënuar edhe Lëvizja BESA, e cila ka fituar 25.326 vota, numrin më të madh të tyre në Tetovë.

RELATED ARTICLES

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të...

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin "Vetëm e Vërteta" ka pranuar se shpif për...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe...

Most Popular

Melisa e fillon mbarë me Bye

Melisa është me prejardhje nga Tirana por jeton dhe vepron në Gjermani. Ajo sjellë projektin e parë të titulluar Bye, është punuar nga Zzap...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Valentin Kuqi-Vali gati këngën e dashurisë së tij

Artisti Valentin Kuqi po bëhet gati të na sjellë një super baladë. Në fakt ai e kishte treguar se kjo këngë do të ishte...

Humanisti i njohur Isa Mjeku ka një urim special per bashkeshorten

Në familjen e njohur të humanistit Isa Mjeiu ia festë pasi bashkëshortja e tij ka ditëlindjen dhe ai ka postuar këto fjalë të bukura...